top of page

Başkan Yüce o ismi unutmadı

SATSO Kasım Ayı Meclis Toplantısının Konuğu Büyükşe2hir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Oldu

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Talip Kuriş Başkanlığında, Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Yönetim Kurulu Üyeleri ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen meclis toplantısının onur konuğu Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce oldu.

Meclis Başkanı Talip Kuriş Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce’nin bir kez daha meclis toplantısına iştiraklerinden duyduğu memnuniyeti belirterek konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Sayın Ekrem Başkanımızı SATSO meclis toplantısında bir kez daha aramızda görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Sakarya’ya hizmet etme ortak paydasıyla çalışan kurumlar olarak bizler aslında birbirimizi çok iyi tanıyoruz.

İş dünyası bir şehrin ev sahibidir ve şehre hizmet etmeyi, her koşulda elini taşın altına koymayı bilen bir kesimdir. SATSO’nun hedefi ilimizin ve üyelerimizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine destek olmak, vizyon oluşturmak, yönlendirmek kılavuzluk etmektir. Şehir olarak birlikte olursak güçlü olacağımızı biliyoruz. Başkanımızın da bu anlayışa öncülük etmesi de bizler için çok önemlidir. Şöyle ki; meclis üyelerimiz, yönetim kurulumuz her ay bu kürsüden şehrin önemli konularına katkı sunmak, geliştirmek ve yönlendirmek adına görüşlerini dile getiriyor ve dile getirdiğimiz her konu da büyükşehir belediyesi tarafından karşılık bulup çözüm noktasında şekilleniyor. Bu katılımcı yönetim ve ortak aklı hakim kılan anlayıştan dolayı Ekrem Başkan’ımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ da yaptığı konuşmada; “SATSO olarak bütün üyelerimizle birlikte şehre katkı vermek için çalışıyoruz. 87 kişilik meclisimizden maalesef Abdurrahman Çakar ve Halit Evin abilerimizi covid virüsüne kurban verdik. Bu bağlamda toplantımızda ağırlamaktan mutluluk duyduğumuz Başkanımız Ekrem Yüce’den bir ricamız var: Bu şehrin abisi olarak tanınan, sayısız yardımseverlik davranışında bulunan Halit Evin abimizin isminin şehrimizde bir sokak veya caddeye verilmesini talep ediyoruz. Bu kendisinin ismini yaşatmak adına çok önemli bir armağan olacaktır.

Oda olarak şehir için üretmeye çalışıyoruz. OSB’ler ile ilgili masterplan çalışmaları yapıyoruz ve planladığımız OSB’lerin ne ihtiyaçları varsa buna uygun planlar uygulamaya çalışıyoruz. Başkanımızın da şehrimizin sanayi şekillenmesinde desteklerinizi esirgemeyeceğini biliyoruz. Şehrin en büyük ihtiyaçlarının başında küçük sanayi sitelerinin şehrimizin içinde sıkışmışlığı gelmektedir. Bize acil küçük sanayi sitesi arazisi gerekiyor ve bu konuda başkanımızla sürekli iletişim ve toplantı halindeyiz. Gösterdiği ilgi ve meclis toplantımıza iştirak ettiği için kendisine tüm meclisimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

“Halit Evin İsmi Sakarya’da Yaşamaya Devam Edecek”

Her iki Başkanın ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SATSO Meclisine bir kez daha katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdiği konuşmasında SATSO’nun Sakarya için düşünen, çalışan kurumların başında geldiğine vurgu yaparak Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler verdiği konuşmasında genel olarak şunları dile getirdi: “Tekrar SATSO Meclisinde olmaktan memnuniyet duyuyorum. Akgün Başkanımızın çok önemli bir talebi oldu: Hepimiz için bir değer olan, hayırsever iş adamı abimiz Halit Evin isminin bir sokak veya caddeye verilmesini talep etti. Umuyoruz ki Aralık meclisimizde kararının alınıp uygun bir yere Halit Evin ismini vermekten onur duyacağız. Küçük sanayi siteleri ile ilgili Akgün Başkanımız ile sürekli bir araya geliyoruz.

30 aydır bu görevdeyim. Birçok projeyi tamamladık bazılarına devam ediyoruz. 5 ana konuda faaliyet alanımız var.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bugüne; 31 ayda hemşerilerimizin hayatını kolaylaştırmak ve şehrimizi mamur hale getirmek için gündüz gece demeden çalışıyoruz. Ekonomi, sosyal yaşam, alt-üst yapı, sanat konusunda faaliyetlerimizde mutlaka sonucunda fayda getirmesini amaçladığımız bir anlayışla hizmet yürütüyoruz. Ana temennimiz faydadır ve SATSO’da bu doğrultuda varlığını sürdürmeye, şehre hizmet etmeye devam ediyor. Sakarya sahip olduğu çalışkan kurumlar ile çok daha büyümeye, gelişmeye devam edecektir. SATSO Meclisine katılmaktan bir kez daha mutluluk duyuyor ve meclisi selamlıyorum.” diye konuştu.

Başkan Yüce Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdiği konuşmasında “Gönül Belediyeciliği şiarıyla ekonomi, sosyal yaşam, altyapı ve üstyapı, kültür ve sanat gibi alanlarda insana dokunan her konuda faaliyet gösteriyoruz. 31 aylık süreçte toplam 2.2 milyar Türk Lirası yatırım yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz.

Yürüttüğümüz bu faaliyetlerden bazılarını sizinle paylaşmak isterim.” diyerek Sakarya Büyükşehir Belediyesi çalışmalarından ardından sırasıyla SASKİ, BELPAŞ, Fidan AŞ ve Sera Aş çalışmaları hakkında detaylı bilgi verdi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce konuşmasının devamında SGK Kavşağı’nda gelinen nokta hakkında bilgi vererek “Şehrimizin en önemli sorunlarından biri olan trafik meselesini çözmek; yakıttan ve zamandan tasarruf etmek için şehrimizin girişinde üç merkez ilçemizi birbirine bağlayacak bir köprülü kavşak projesini hayata geçiriyoruz.

Toplamda 35 milyon lira değerindeki projemizi inşallah en kısa sürede tamamen hizmete açmayı planlıyoruz. Dün itibariyle şehir giriş-çıkışını sağlayan güzergâhı iki yönlü olarak trafiğe açtık.” dedi.

Sakarya’ya bir lunapark kurmak için ihale çalışmalarının da tamamlandığını belirten Başkan Yüce, Sakaryapark içerisinde bir lunapark kurarak şehrin sosyal yaşamını canlandırmaya yönelik çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin konuşmalarının ardından Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyelerinin sorularını yanıtladı.Comments


bottom of page