SGK Köprülü Kavşağı Açıldı

Güncelleme tarihi: 1 Şub

Yaklaşık 40 milyona mal olan Sigorta Köprülü Kavşağı resmi açılış töreni ile açıldı.Törene ilgi yoğun olurken, açılış törenine AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, büyükşehir bürokratları ve çok sayıda vatandaş katıldı.Bölgedeki araç trafiğini çözüme kavuşturduk

Sakarya SGK Köprülü Kavşak projesinin hayırlı olmasını dileyen, açılışa katılan herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, “SGK Köprülü Kavşağı ile bölgedeki trafik meselesini çözmek; yakıttan ve zamandan tasarruf etmek için şehrimizin girişinde üç merkez ilçemizi birbirine bağlayacak bir köprülü kavşak projesini hayata geçirdik. 22 metre eninde 33 metre açıklıkta olan proje kapsamında tüm gereklilikleri de tamamladık. Ayrıca hâlihazırda çalışmaları devam eden Acil Durum Hastanesine alternatif bir güzergâh oluşturuyoruz. Duble olarak yapacağımız yeni alternatif güzergâh ile hemşerilerimiz kolaylıkla hastaneye ulaşabilecekler” dedi.


Tarımda model bir şehir oluşturuyoruz

Çalışma anlayışları vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmeye yönelik olduğunu ifade eden Başkan Yüce, “Projelerimizi, çalışmalarımızı, bu prensibe uygun olarak hayata geçirmeye gayret ediyoruz. Bir diğer prensibimiz ise hemşehrilerimizin gelir düzeyine artırmaya yönelik çalışmalar oldu. Özellikle katma değeri yüksek tarım ürünlerinin üretilmesine uygun ortam sağlamak için tıbbi ve aromatik bitkiler başta olmak üzere salep ve safran gibi ürünlere uygun toprak şartlarının sağlanması adına çalışmalar gerçekleştiriyoruz, deneme ekimleri yapıyoruz. Bunun yanında ülkemizde yeni olan Sözleşmeli Üretim Modelinin şehrimizde yaygınlaşmasına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yine Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde hayata geçirdiğimiz 6 farklı Kadın Kooperatifi ile kadın istihdamını artırmaya yönelik projeler geliştiriyoruz.”

100 projenin 72’sini hayata geçirdik

Göreve başladıkları günden bu yana planladıkları 100 projenin 72’sini hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Yüce, “28 projemizde ise çalışmalar devam etmektedir. Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında şehrimize vizyon katacak, uzun vadeli projeler ve kısa vadede en iyi performansı alabileceğimiz çalışmalar gerçekleştirdik. 2 buçuk yıllık dönem içinde 810 kilometreye tekabül eden 1 milyon 132 bin ton asfalt serimi gerçekleştirdik. Diğer yandan uzun yıllar şehrimize ve hemşerilerimize fayda sağlamak adına Sakarya Botanik Vadisi, Seracılık Mükemmeliyet Merkezi ve Yanık Fidan Üretim Merkezi gibi projelerimizi hayata geçirdik. Yaptığımız çalışmaların ve yürüttüğümüz projelerin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

AK Parti belediyeciliğinin en güzel örneği

AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya SGK Köprülü Kavşak projesinin hayırlı olmasını temenni ederek, “Şehrimiz adına çok önemli bir projenin açılışını yapıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. AK Parti belediyeciliği tam olarak böyle. Hamdolsun her hizmette göğsümüz kabarıyor. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri asla unutmadık, şehrimiz için milletvekillerimize projelerimize ne kadar katkı sağlayabileceğimizi düşündük. CHP belediyeciliğinin İstanbul’da nasıl sınıfta kaldığını görüyoruz. Günün sonunda vatandaşlarımızın çile çektiğini görünce ciddi üzüntü yaşadık. Şehrimizde de kar yağışı yaşandı fakat biz burada başarılı bir şekilde süreci tamamladık. Gözünüz arkada kalmasın.” dedi.