top of page

Başkan Yüce'den Müjde..

Güncelleme tarihi: 20 Oca 2021

Moderatör Oktay Sarı, yönetiminde gazeteciler Sezai Matur, Raif Ugan ve Güven Hasbaş tarafından her hafta Salı günü gerçekleştİrilen Basın Kulübü’nün bu hafta ki konuğu Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce oldu.

Birçok platformdan ortak yayınla ekrana gelen Basın Kulübü Programına katılan Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem Yüce, Sakaryalılara yeni bir müjde verdi. Yüce, özellikle Sakaryalılarında yakından bildiği Kocaeli Ormanya Doğal Yaşam Parkı modeli Sapanca İl Ormanı’na uygulanacağı’nı duyurdu.

HAYVANAT BAHÇESİ VE TABİAT PARKI

Şehrin çok fazla faydalanamadığı bir değerimiz var. Sapanca İl Ormanımızı , Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda kullanım hakkını Sakaryalılar adına Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak aldı. Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile yapacağımız protokolün ardından Sakarya’nın en güzel ziyaret merkezlerinden biri haline getireceği, Kocaeli’deki Ormanya, Gaziantep’teki hayvanat bahçesi gibi örnekleri incelenerek bunlardan örnekler alarak yeni bir model oluşturarak Sakaryamıza kazandıracağız.

YENİ BİR İSİM BULUNACAK

Başkan Ekrem Yüce İl Ormanı projesi ile ilgili yaptığı bilgilendirmede ; ‘’Bu proje ile ilgili şöyle bir düşüncemizde var. Bu projeye akılda kalıcı bir isimde bulacağız ve Sakarya’nın tanıtımına katkı sağlayacağız. Biz buraya herkesin fırsat buldukça gitmek isteyeceği bir mekan haline getireceğiz inşallah’’ ifadelerini kullandı.
Comments


bottom of page