top of page

Başkan Işıksu, Kentsel dönüşümü hep birlikte hayata geçireceğiz

Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği tarafından organize edilen “Deprem Duyarlılığı” konulu panelde konuşan Başkan Mutlu Işıksu, “Adapazarı Belediyesi olarak kentsel dönüşümü hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

Strateji Belgemizi hazırladık ve çalışmalara başladık. Kentsel dönüşümü hep birlikte hayata geçireceğimize, başarılı örnekleri uygulayacağımıza yürekten inanıyoruz.” dedi.


Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği tarafından Yenikent Sosyal Tesislerinde  “Deprem Duyarlılığı” için panel gerçekleştirildi. Panele Vali Ahmet Hamdi Nayir, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erhan Sağlam, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, daire müdürleri, 15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, Yenikent Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Fikri Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


Panelde konuşan Başkan Mutlu Işıksu, 17 Ağustos 1999 depreminin yıkıcı etkileri ve acı hatıraları olduğunu, depreme hazır bir Adapazarı konusunda önemli çalışmaları hayata geçirmek istediklerini aktardığı konuşmasında, kentsel dönüşüme dikkat çekti, birlik ve beraberliğin önemine değindi. Başkan Işıksu, “17 Ağustos 1999 depremini yaşadık. Hepimiz için yıkıcı etkileri oldu.


Kimimiz ailesini, kimimiz dostlarını kaybetti. Bu zamanları tekrar yaşamamak için Adapazarı Belediyesi olarak kentsel dönüşümü hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Strateji Belgemizi hazırladık ve çalışmalara başladık. Adapazarı’mızın röntgenini çektik, mahalle mahalle ne durumda olduğumuzu kontrol ettik ve bazı alanları belirleyerek çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kentsel dönüşümü hep birlikte hayata geçireceğimize, başarılı örnekleri uygulayacağımıza yürekten inanıyoruz.” diye konuştu.
bottom of page