top of page

Başkan Işıksu; birbir anlattı

Adapazarı’nın beklentilerinin farkında, sorumluluklarının bilincinde olduklarını belirten Başkan Mutlu Işıksu, “Nisan 2019 – Haziran 2020 dönemi çerçevesinde 32 projemizin bazılarını etap etap hayata geçirdik, diğerlerinin altyapılarını oluşturduk. Daha açık ifade etmemiz gerekirse, önümüzdeki aylar ve 2021, altlıklarını hazırladığımız, altyapılarını tamamladığımız projelerimizin temel atma ve açılış dönemleri olacak inşaallah.

Çocuk Hakları Sokağı’nın İkincisi Geliyor

Göreve başladığımız ilk günden itibaren, proje çalışmalarımıza hemen başladık. Çocuk Hakları Sokağımızın açılışını gerçekleştirdik. 2 ve 3. Etaplar için de hazırlıklarımız devam ediyor. Karaman Mahallemize de bu yaz Çocuk Hakları Sokağı kazandıracağız. 30 Haziran’da inşaallah ihalemiz olacak.


Mahallemi Güzelleştiriyorum İkinci Etap Başlıyor

Mahallemi Güzelleştiriyorum Projemizin ilk etabını Papuççular, Çıracılar ve Fabrika Caddelerimizde tamamladık, şimdi de ikinci etaba çıkacağız. Yenigün, Papuççular ve Semerciler Mahallelerimizin tespit ettiğimiz kısımlarında çalışmalarımızı çok yakında başlatacağız inşaallah.

Sıfır Atık Müdürlüğü Kuruluyor

Sıfır Atık, Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyonu, Adapazarı Belediyesi İletişim Merkezi, Engelli Hizmetleri Danışma Ofisi, Bebek Bakım Odaları projelerimizi tamamladık. İhtiyaç hâsıl oldukça proje etaplarını genişleterek çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Yeni Bebek Bakım Odaları çalışmamız olacak. Ayrıca Sıfır Atık Müdürlüğü kuruyoruz.

Adapazarı Merkezine Estetik Dokunuşlar

Kültür Sanat Çalışmaları ile fark oluşturduk. Orhangazi Kültür Merkezi, Deprem Kültür Müzesi ve Bilgi Evlerimizi kapsamlı tadilattan geçirerek yeniledik. İnşaallah yeni dönemde de faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdüreceğiz. Şehir merkezinde Aynalıkavak Meydanı (bakraç) ve Belediyemizin arkasında atıl durumda olan alanda (su saati) estetik dokunuşlar yaptık. Adapazarı’nın tarihi ve kültüründen, şehir yaşantısından ilhamla böyle güzel, küçük dokunuşlar yapmaya devam edeceğiz.

Güneş Enerji Santrali Kuruluyor

Güneş Enerji Santrali Projesi için geçtiğimiz hafta SEDAŞ ile bağlantı anlaşmamızı yaptık. İkizce Müslim Mahallemizde hazineye kayıtlı tahsisi belediyemize ait olan 20 dönümlük arazi üzerinde Güneş Santrali inşa edeceğiz. Önümüzdeki günlerde ihalesini hazırlayıp yapmayı amaçlıyoruz. Belediyemiz elektrik faturası yükünden bu sayede kurtulacak. Kısa vadede yatırımı kendi kendine karşılayacak tesisimiz daha sonra kar edecek inşaallah.

Şehir Müzesi Çok Yakında

Türk Ticaret Bankamız ile protokol aşamasındayız. Sona geldik. Şehir Müzesi için yakın zamanda anlaşmamızı imzalayacağız. Biliyorsunuz ADA PAZAR Yerleşkeleri inşa etmeyi planlıyoruz. İlki Güneşler. Projelerimizi tamamladık. Bu yıl yapım ihalemizi yapacağız. Daha sonra Yenigün-Tepekum ve Yenikent Bölgelerimize olmak üzere iki adet daha bu yatırımları kazandıracağız.

Hayırsever Desteği İle Kreş ve Gündüz Bakımevi Geliyor

Kreş ve Gündüz Bakımevi için bir hayırseverimizle irtibata geçtik. 15 Temmuz Camili mahallemizde yer alan eski Telekom binasının tadilat işlerini üstleniyor, teşrifatını temin ediyor ve bize teslim edecek. Biz projelerimizi ilgili yönetmeliklere göre hazırladık. İhtiyaç analizlerimizi yaptık. İnşallah 2020 yılı içerisinde de hizmete açmak istiyoruz.

Kentsel Dönüşümde Koordine Çalışma

Kentsel dönüşüm için çalışmalarımızı olgunlaştırdık ve analizlerimizi tamamladık. Kentsel dönüşüm strateji belgemizi hazırladık. Yatırım projelerimiz arasında yer alan Coğrafi Bilgi Sistemleri sistemimizi olgunlaştırmak ve dijital arşivimizi zenginleştirmek için sahada ve ofiste çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce ile bir araya geldik, kentsel dönüşüm çalışmalarımızı da koordinasyonla yürüteceğiz inşaallah.

ADA Meydan ve ADA Sahaf Çalışmaları Hazırlanıyor

ADA Sahaf Fikir ve Sanat Merkezi için yeri belirledik. Proje çalışmalarımız hızla sürüyor. 2021 yılında Adapazarı’mıza kazandırmak istiyoruz. Hem modern mimarinin hem de tarihin yaşatıldığı, Adapazarı’mızda sembol olacak ve ülkemizde de örnek gösterilecek oldukça bir estetik yapıyı şehrimizin eğitim, kültür ve sanat yaşamına kazandırmak istiyoruz. ADA Meydan, Çarşı, Belediye Hizmet Binası, Evlendirme Dairesi ve Akıllı Otoparkı içeren projelerimizi olgunlaştırdık. Lansman dosyamızı hazırladık. Yakın zamanda kamuoyu ile paylaşabiliriz.

Merkez Sokaklarda Mimari Kimlik Esnaf Desteği İle

Merkez Sokaklara Mimari Kimlik Kazandırma Projesini oldukça önemsiyoruz. Yerini belirlediğimiz, bölge sakinleri ve esnafımızla değerlendirdiğimiz ve altyapı oluşturduğumuz çalışmayı da inşaallah kısa zamanda başlatmak istiyoruz. Projesi ve altlıkları da hazır. İnşallah kalan ufak meseleleri de halledip start vereceğiz.

İmar Planlarında Sıkı Çalışma Sürüyor

Mahallelerimizin imar planlarına çok önem veriyoruz. İmar planı olmayan mahallelerimiz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hemşehrilerimizin taleplerini ve itirazlarını da büyük bir titizlik ve yüksek hassasiyetle değerlendiriyoruz. Bakanlık sürecinde olan mahallelerimiz var, vatandaşlarımızın arzu ettiği şekilde pozitif sonuçlarla mahallelerimizin imar planlarını tamamlamayı arzu ediyoruz.

Hassas Çalışma Devam Edecek

Adapazarı’mızı geçmişinden ilham alan, bugünün en güzelini inşa eden ve geleceği kazanabilecek projelere sahip yepyeni bir çehreye inşaallah hep birlikte kavuşturacağız. Adapazarı’mızı çok seviyorsak en iyinin peşinde olmamız, çalışmalarımızı kılı kırk yararak, büyük bir hassasiyetle yürütmemiz gerekir. Allah hepimize kolaylıklar versin.” ifadelerini kullandı.bottom of page