Başkan Alemdar o projeyi hayata geçiriyor

En son güncellendiği tarih: Tem 16

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, seçimlerden önce açıkladığı ve çok önem verdiği Sapanca Gölü Rekreasyon Projesini hayata geçiriyor. Serdivan Gölpark'dan başlayacak olan proje ile Serdivan'ın Sapanca Gölü'ne bakan sahil şeridini, rekreasyon ve sportif amaçlı kullanmaya yönelik fonksiyonlar ile donatmak ve bu alanın ulusal ve uluslararası rekreasyon merkezi olarak doğal, fiziksel ve kitlesel etkileriyle koruma kullanma dengesini koruyan örnek bir turizm merkezi olması hedefleniyor..


Sapanca Gölüne adeta yeni bir yürüyüş koridoru açacak olan proje için Ankara da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret eden Alemdar proje için bakanlıktan desteği aldı. Alemdar proje ile ilgili AK Parti Genel Başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz ile de görüştü.


Serdivan Belediyesi 8.5 kilometre uzunluğundaki kıyı şeridinde, proje ile Sapanca Gölü havzası birinci mutlak koruma bandında bulunan kuzey şeridinin rekreatif sportif amaçlı kullanıma yönelik fonksiyonlar ile donatılmasını ve bu alanın ulusal ve uluslararası rekreasyon merkezi olarak doğal, fiziksel ve kitlesel etkileriyle koruma- kullanma dengesini koruyan Turizm merkezi olmasını hedefliyor.  • White Facebook Icon
  • https://twitter.com/SakaryadanTaraf

2019 Sakarya'dan Taraf Haber