top of page

Büyükşehir Koronavirüse karşı Kriz Masası oluşturdu

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Koronavirüsle (COVİD-19) mücadele noktasında kriz masası kurduklarını açıkladı. Dünyayı etkisi altına alan salgının Türkiye’de de görülmesiyle birlikte Sakarya’da tedbirleri hızla aldıklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezi’nde oluşturdukları kriz masası ile 24 saat ALO 153 üzerinden vatandaşların soru ve taleplerine yönelik çözümler üreteceklerini söyledi.

Kriz Masası kuruldu

Başkan Ekrem Yüce konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Koronavirüs salgını kapsamında toplumumuzun sağlığı için aldığımız önlemleri daha iyi yönetebilmek için Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde bir ‘Kriz Masası’ oluşturma kararı aldık. Genel Sekreter Yardımcılarımız, daire başkanlıklarımız ile birlikte oluşturduğumuz kriz masası ile ekiplerimiz 7/24 göreve hazır durumda olacak. Tedbirlerimiz salgın riski ortadan kalkana kadar uygulanmaya devam edecek” dedi.

Dezenfekte çalışmaları sürecek

“Vatandaşlarımızın sağlığı için önlemlerimiz devam ediyor. Şehrimizdeki tüm toplu ulaşım araçlarını, özel halk otobüsleri, dolmuşlar, taksi dolmuşlar, taksiler düzenli olarak dezenfekte ediyoruz. Bu konuda oldukça hassas davranıyoruz. Toplu ulaşım araçlarının yanı sıra şehrimizde yoğun olarak kullanılan sosyal alanlarda ekiplerimiz dezenfekte işlemlerini gerçekleştiriyor. Devletimizin aldığı karar ile sosyal yaşam alanlarının birçoğu geçici süreyle kapatıldı. Bu kapsamda devletimizin çizdiği ölçülerde personelimize izin verdik. Kalan personelimizin daha etkili ve verimli çalışması için Belediyemizde dezenfekte çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Ofislerde ki masa aralıklarını 1 metre kuralına göre düzenledik.”

Su kesintilerinin önüne geçilecek

“Salgının başladığı ilk günden itibaren kültür – sanat etkinliklerimizin tamamını askıya aldık. Salgın nedeniyle fırsatçılık ve stokçuluk yapan, fahiş fiyat uygulayan iş yerlerine Zabıta ekiplerimiz tarafından denetimler yapılıyor. Bu tarz durumları “153 Çözüm Masası” ekiplerimize iletebilirsiniz. YADEM (Yaşlı Destek Merkezi)’e kayıtlı 65 yaş üstü tüm vatandaşlarımızın taleplerini temin ediyoruz. Bu süreçte tüm sağlık çalışanlarına toplu taşıma ve otoparkları ücretsiz hale getirdik. Herhangi bir su kesintisi yaşanmaması için azami dikkat gösterecek, bakım, onarım veya çeşitli sebeplerle su kesmeyi gerektiren çalışmalar yapılmayacaktır.”

Evde Kal çağrısı

“Sevgili hemşehrilerim, Salgın boyunca ‘Kriz Masası’ aktif olarak çalışmaya devam edecek. Tüm taleplerinizi ve isteklerinizi “ALO 153 Çözüm Masası” birimimize iletebilirsiniz. Eğer koronavirüs şüpheniz varsa Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan “ALO 184” danışma hattını arayınız. Sizlerden özellikle istirham ediyorum: Lütfen evde kalın. Zaruri haller dışında evden çıkmayın. Sağlık çalışanlarımıza, devletimize en büyük desteğimiz evde kalmakla yapabilirsiniz. Evden çıkmanız gereken durumlarda uzmanların önerilerine harfi harfine uymalıyız. El birliği ile bu durumun üstesinden geleceğimize inancım tamdır.Commentaires


bottom of page