top of page

ASIM SAFİTÜRK BÜYÜĞÜMÜZE LAF SÖYLEYENİ KAALE BİLE ALMIYORUZ

İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın attığı tweet Şehit Kaymakamın babası Asım Safitürk'ü üzdü. Asım Safitürk avukatı aracılığı ile yaptığı paylaşımla hem davanın ilerleyemeyişine hem de ilgisiz kalan milletvekillerine sitem etti.

iYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri sürerken Twitter hesabından bir fotoğraf paylaşarak "Bu sarıklı arkadaş kimdir?" diye sormuştu.

Daha sonra o ismin şehit Kaymakam Muhammet Safıtürk'ün babası olduğunun ortaya çıkmasının ardından Lütfü Türkkan paylaşımını sildi.

Olay sonrası Şehit Babasi Asım Safitürk'ün avukatından

sitem dolu sözlerle bir basın açıklaması geldi.

İşte o basın açıklaması;

17.12.2019 Salı günü İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan tarafından sosyal medyada paylaşılan tweete beyanımızdır.


ŞEHİT KAYMAKAMIMIZIN BABALARI ASIM SAFİTÜRK BÜYÜĞÜMÜZE LAF SÖYLEYENİ KAALE BİLE ALMIYORUZ


ANCAK LAF SÖYLETTİRMEYİZ DİYEN VEKİLLERİMİZİ DE SADECE SİYASİ ARENADA DEĞİL ŞEHİT KAYMAKAMIN DOSYASINDA GAZİANTEP BÖLGE ADLİYESİ ÖNÜNDE ASIM SAFİTÜRK ''ŞEHİTİN KANI YERDE KALDI BÖYLE ŞEHİT SORUŞTURMASIMI OLUR ,TOPLANMAYAN DELİLLERİ NE OLUR TOPLAYIN NEREDEYSE İÇERİDE TUTUKLU KALMADI

O ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ İÇERİDEN ÇIKTI ŞEHİTİN MEZARINA BİLE GELDİ ''OĞLUNUN ADALETİNİ ARAMAK ZORUNDA KALIRKEN FERYADINA DESTEK VERİRKEN GÖRMEK İSTERİZ , BU GÜNE KADAR VAROLSUNLAR ŞEHİRİ FARK ETMEZ TEK BİR VEKİLİMİZİ GÖREMEDİK!


BUYRUN 23 OCAK 2020 SAAT;10.00 GAZİANTEP BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ ŞEHİT KAYMAKAMIN ŞEHADETİNİN GÖRÜLDÜĞÜ DOSYAYA VE ŞEHİTİN BABASINA DEĞER VEREN BAKALIM KAÇ VEKİLİMİZ GELECEK KAÇ VEKİL DESTEK OLACAK HEP BERABER GÖRELİM.


コメント


bottom of page