top of page

Alemdar Çok sert konuştu ‘’Bunun Genel başkanı ...’’

Serdivan İlçesi’nde yapılan AVM çalışmaları sonucu yeşil alanların kaybolması ve CHP’nin iddialarına göre AVM eklentilerinin kaçak durumda olmasını broşür yardımıyla halka duyurmuştu. CHP dağıttıkları bilgi broşüründeise Serdivan AVM’nin kullandığı 3 girişin, Gönül Bahçesi ve Kahve Deryası’nın, 112 m2 açık otoparkların yeşil alan olarak geçtiğini, Cadde54’e otopark alanı verilmemiş olmasına karşın 9.500 m2 yeşil alan içerisinde satış ofisi ve şantiye binasının konulmuş olmasını eleştirmiş, Serdivanlıların parkları Cadde54 tarafından satış ofisi ve şantiye alanı olarak kullanıldığı ve Cadde54 tarafından işgal edildiği ifade edilmişti.


BASIN AÇIKLAMASI YAPTILAR

CHP’nin rant iddiaları üzerine Ak Parti Serdivan Belediye Başkanımız Yusuf Alemdar, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken basın mensuplarıyla bir araya gelerek CHP İl Başkanı Ecevit Keleş’in eleştirileri hakkında açıklama yaptı.


“SOYUT İDDİALARLA SİYASET YAPILMAZ”

Konu hakkında konuşan AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever; “AK Parti olarak 19 yılda Sakarya’da 29 milyar TL’yi bulan nice dev eser ve yatırımlar yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz inşallah. Bizim siyasetimizde milletle inatlaşmak, millete rağmen iş görmek, millete rağmen yol yürümek diye bir anlayış söz konusu değildir. Biz milletimizin gösterdiği istikamette sürekli kendimizi sorgulayarak, sürekli kendimizi yenileyerek hizmet etmeye, inşa etmeye ve üretmeye devam edeceğiz. AK Partimizin rotası millettir. AK Parti olarak milletin kalbinde doğduk ve orada büyüdük. Milletimizle irtibatımızı hiç kesmediğimiz gibi hep güçlü tuttuk. CHP İl Başkanı Ecevit keleş, dağıtmış olduğu broşürlerle iftira atmaktadır. Soyut iddialarla siyaset yapılmaz. Ecevit Keleş, Sakarya’ya hizmet etmek istiyorsa omurgalı siyaset yapmalı, gerçekliği olan olaylar üzerinden ana muhalefet görevini yerine getirmelidir. İddia sahibi iddiasını ispatlamakta mükelleftir. Dolayısıyla kendisi ispatlayamıyorsa kendisi müfteridir. İktidar olmak gibi bir derdi olmayan sürekli milletiyle kavgalı CHP yalanı bile utandıran lideri ve kadrolarıyla her zamanki gibi iftiralarına devam ediyor” dedi.


“İFTİRA ATIYORSUN”

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş’in iddialarıyla ilgili bir şeyler söylemek istiyorum, iddia diyor, kardeşim iddianı ortaya koymak zorundasın. AVM’nin etrafındaki bütün çıkmaların yeşil alan olduğunu söylüyor, yalan söylüyorsun. Bilmeden konuşuyorsun. Bunların her birisi çekme mesafesi belli. Bunlar bağlar caddesinde nasılsa, çark caddesinde nasılsa, İstanbul’da, Ankara’da, Paris’te nasılsa, Türkiye’de de öyledir. Bunların hiçbirinin imar açısından da bir sorunu yok. AVM’nin kullanmış olduğu otopark alanı çıktığında tapuya şerh olmuş olan otoparktır. İftira atıyorsun. Hala oradaki parkım duruyor, orası kullanılıyor. Kamu ortaklığıyla yapılmış olan bir projede biz burada güzel bir ofis yaparak, geçici olarak kullanılmasına müsaade ettik. Ama komple parkın yok olduğunu iddia etmek ahlaksızlıktır. Bu da geçicidir. Eğer birinden duyduysan, il başkanısın. Sen görmeden ve birinin dediğiyle siyaset yapıyorsan, siyaseti bırak. Ancak gördüysen gözlerin nerede? Burada neyin olup olmadığını bilmiyor musun? Rant ne şahsımın ne ailemin ne de mensubu bulunduğum siyasi partinin hiçbir hücresine yakışmaz. Rant sana ve senin gibilerine yakışır. Eğer kast etmiş olduğun rant, bugün kullanılın rant ise, iade ediyorum.” şeklinde konuştu.“AÇIK OLACAKSIN”

Ecevit Keleş’in rant iddialarında yanıt veren Serdivan Belediyesi Başkanı Yusuf Alemdar her iki alanın da belediyenin kamu alanı olduğunu ve iki alan arasında takas yaptığını belirterek; “Şu parsel kimin malı? Serdivan Belediyesi’nin malı. Peki, buradaki değişiklik yaptığım yer kimin belediyenin kamu alanı. Ben ne yapmışım, Serdivan Belediyesi olarak demişim ki burası da Serdivan Belediyesi’nin, diğer taraf da Serdivan Belediyesi’nin. Serdivan Belediyesi olarak iki taraftaki alanı takas ediyorum. Sayın il başkanım kime rant sağlamışım. Açık olacaksın, adam gibi söyle. Kapalı kapılar ardından iftira atarak, kapalı kapılar ardından birileri ile fiskos yaparak oluşturmuş olduğun bu cümleleri sana iade ediyorum. Eğer burada bir rant varsa, bunu çıkıp ispat etmek zorundasın. Serdivan’ın, hukukunu düşünmek, yarınlarını düşünmek, gelir elde etmek eğer bir rantsa evet ben Serdivan halkının rantını sağlıyorum. Ama bireysel anlamda şahıslara, kişilere rant sağladığımı iddia etmek alçaklıktır.” ifadelerine yer verdi.


“SANA ‘PÜH’ DİYORUM”

Öyle ortaya iftira atmakla olmaz. Bunun genel başkanı, Sakarya’ya geldiğinde Kent Meydanı’nda bir açıklama yaptı. ‘Bu meydanın altına otopark yapacağım’ dedi. Be arkadaş sen 54’ün altına ‘otoparkı yoktur’ diye iddia ortaya atıyorsun. Bin 500 araçlık otopark var. Sen genel başkanını mı takip ediyorsun? Genel başkanın meydandaki o açıklamayı yaparken ‘püh’ derken genel başkanına, ben şimdi sana ‘püh’ diyorum. Senin genel başkanına dediğini, sana söylüyorum bende. Bin 500 araçlık otopark var. Bunu da mı görmüyorsun? Bari bir gez. Serdivan Belediyesi, AVM’nin yüzde 25 ortağı, CADDE54’ün yüzde 33,5’e ortak. Yani burada 54’üncü caddede, Serdivan Belediyesi olarak yılda yaklaşık 10 milyon TL gelir elde ediyoruz. Ben belediyemi düşünmek zorundayım. Ben belediyeme gelir elde etmek zorundayım. İlk günden beri ihale şartlarımızı herkese bilgi verdik. 32 bin metrekareyi nereden uydurdun? Ya bilmiyorsun. Yalan söylüyorsun, iftira atıyorsun. Bari biraz anlaşılabilir olsun.” dedi
bottom of page