top of page

Akkuş,''Takım 2. ligde. Bu Allah’tan reva değil. ''

A&S Investment Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Akkuş, geçtiğimiz gün Oylum Talu’nun instagram hesabında canlı yayın konuğu oldu. Pandemi döneminde yaptığı yeni yatırımları ve gelecekteki hedeflerini anlatan Akkuş, gençler için ‘Süper Güç Türkiye’ kitabını yazdığını ve kitabın altı haftada 60 bine geldiğini duyurdu. Akkuş, gençlerin ilgisinden çok memnun olduğunu da dile getirdi.


Yayına damga vuran ise Sakaryaspor taraftarları oldu. Yayın boyunca Sakaryaspor’un renkleri olan yeşil-siyah kalplerle yorum yapan taraftarların sevgisi Oylum Talu’nun da dikkatinden kaçmadı. Talu, “Yorumlar, ortalığı yıkmış geçmiş durumda” dedi ve Sakaryaspor aşkı nasıl oluştu diye ekledi. Akkuş ise Sakaryaspor aşkını şu sözlerle dile getirdi: “Sakaryaspor benim için gerçekten bir aşk. Sakaryasporlular ile aramızda bir sevda oluştu. Hani Neşet Ertaş’ın türküsündeki dizeler gibi gönülden gönüle bir yol var gizli gizli. Sakaryaspor ile benim aramda da öyle bir yol var. Anadolu sekiz bin yıllık bir toprak. Aynı zamanda ışık ve bilim saçan bir yer. İlk ticaret Anadolu’da yapılmış, ilk para Anadolu’da bulunmuş, ilk yazılı anlaşma yine Anadolu’da yapılmış. 1071’de atalarımız Ertuğrul Gazi Malazgirt’e gelmiş ve burayı yurt edinmiş. Sakarya da Anadolu’nun en önemli topraklarından birisi. Sakarya Meydan Muharebesi ile 2. Mahmut’tan beri geri çekilen Osmanlı Ordusu zafer kazanıp taarruza geçmiş. Sakarya’nın bende anlamı büyük” dedi.


Yeni neslin gümbür gümbür geldiğini söyleyen Akkuş, “Özellikle gençlere yatırım yapmayı planlıyordum. Bu amaçla futbol takımlarını araştırdım acaba hangi takıma girebilir, alt yapısını geliştirebilirim dediğim dönemde birçok takımla görüşmeler sağladım. Milli futbolcumuz Bülent Uygun da benim arkadaşımdı. O da, “Sakarya zor durumda, sen oraya yakışırsın” dedi. Sonra Sakarya’yı inceledim tamamen bir futbolcu şehri. Kendilerine “tatanga” diyen 50 bin taraftarı var. Sakarya’dan 50 tane milli futbolcu çıkmış. Ben de Sakarya’yı futbolcu fabrikasına çevirebilirim. Takım 2. ligde. Bu Allah’tan reva değil. Cumhurbaşkanımız 50 bin kişilik dev bir stat yapmış. Millet orada süper lig istiyor. Ben de Sakaryaspor’u süper lige taşıyacağım” diyerek görüşlerini dile getirdi.Comments


bottom of page