top of page

AK Parti Hendek'te Serdar Baykal başkan seçildi.

AK Parti Hendek 7’nci Olağan Kongresi Hendek Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapıldı. AK Parti'de uzun yıllar sonra kongrede ilk kez birden fazla aday yarıştı. AK Parti Genel Merkezi Hendek İlçe Başkanlığı için aday açıklamayarak ,kararı delegelere bıraktı.


Gerçekleştirilen kongrede İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal ve AK Parti'nin Kurucu İlçe Başkanı Şenay Sakal aday olarak yarıştı.


Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz : ‘’Son derece coşkulu bir kongreye şahitlik ediyoruz. Zaten Hendek her seferinde kendini hissettirmiş, farkını ortaya koymuştur. Gerçekten Hendeğimiz Sakarya'mızın parlayan yıldızıdır. Bugün geldiğimiz noktada bütün ilçelerimiz gerçekten müthiş bir ilerleme kaydediyor. Ama Hendek bu ilerleme trendinin daha önceden içine girmiş gibi gözüküyor.’’ İfadelerinde bulundu.


KONGREYE YOĞUN KATILIM


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, İlçe başkanları, STK temsilcileri ve partililer katıldı.


AK Parti Hendek ilçe Başkanı Hasan Serdar Baykal'ın açılış konuşmasıyla başlayan kongrede Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Başkanı Yunus Tever ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz partilileri ve delegeleri selamladı. Ali İhsan Yavuz; dünya siyasetinden örnekler verdiği kongrede, başkanlık sisteminin ne kadar önemli olduğuna vurgu yaparak ülkeye kazandırılan yatırımlardan örnekler verdi.


Ali İhsan Yavuz'un ardından ilçe başkan adayları kısa birer konuşma yaparak delegelerden destek istedi, Serdal Baykal ile Şenay Sakal kürsüde birlikte delegeleri selamladı.


Ardından seçimlere geçildi .AK Partili delegeleri Şenay Sakal'a 107 oy Hasan Serdar Baykal 266 oy verdi. Bu sonuçlar sonrası Serdar Baykal AK Parti Hendek İlçe Başkanı seçildi.bottom of page