top of page

Adil Tank,Akkuş'un listesinde

Sakaryaspor Tribünlerinin tanınan isimlerinden Adil Tank,yaptığı yazılı açıklama ile Sakaryaspor Baskan adaylarından Uğur Akkuş'un yönetiminde yet alacağını açıkladı. İşte o açıklama


Sevgili Sakaryasporlular...

Otuz yılı aşkın süredir gerek tribünlerde gerekse sosyal platformlarda omuz omuza mücadele ettik. Gün geldi, "Kurtuluşa Kadar Savaş" gün geldi, "Halkın Olacak Bu Sevda" gün geldi, "Amatöre Düşsen Kaldırımda Destekleriz" dedik. Önceliğimiz ne şampiyonluk ne de küme düşmemek oldu; "Ligden düşün ama Gözümüzden Düşmeyin" dedik. Sakaryaspor ilkeleri ve değerleri için mücadele ettik.

"Halkın Olacak Bu Sevda" diye yola çıkılmasına rağmen; her sezon biraz daha yalnızlaştığımız, biraz daha şehrin tabanından uzaklaşarak (iyi niyet ile olsa da) siyasetin hegemonyasına girdiğimiz, mali ve idari olarak bir önceki sezonu arar hale geldiğimiz aşikardır.

1990'li yıllarda şirketleşerek, 2000'lerde tekrar dernekleşerek, kum ocağı ve otopark gelirlerine bel bağlayarak yönetmeyi denedik ama olmadı. Tekrar belediye mali destekli yönetimlere teslim olduk, fakat başarılı olamadık.

Gönül isterdi ki; şehrimiz iş insanlarının oluşturduğu mali ve idari açılardan güçlü ve bağımsız yönetimlerle Sakaryaspor başarılara ulaşsın.

Mevcut kongre sürecinde, kurumsal bir yönetim anlayışı ile ortak sevdamız Sakaryaspor'u hak ettiği noktaya taşıyacağına inandığım Sayın Uğur AKKUŞ ve ekibinin yapmış olduğu yöneticilik teklifini kabul ettim.

Yanlışlarımda uyarmanız doğrularımda katkı sunmanız en büyük gücüm olacaktır. Her zaman önceliğim Sakaryaspor oldu olmaya da devam edecektir. Allah yar ve yardımcımız olsun...

Yeşil Siyah sevgi ve saygılarımla...

Comments


bottom of page