top of page

Ağar, Türkiye'de herkes herkesi tanır, bilir ve değerlendirir.

Sedat Peker, sosyal medya hesabından 56 dakikalık yeni bir açıklama yayınlamıştı.

Peker’in Twitter hesabından paylaşılan videoda, Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın oğlu AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar için de bazı iddialar yer almıştı.


AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, Hakkında "organize suç örgütü yöneticisi ve üyesi olmak" suçlamasıyla soruşturma yürütülen Sedat Peker’in kendisi hakkındaki iddiaları hakkında bir açıklama yaptı. Peker'in Yeldana Kaharman'ın ölümü hakkında suçladığı Ağar, iddiaları "itibar suikastı" olarak niteledi ve “Şaibe yaratarak, ima yoluyla beni suçlamaya çalıştığı adı geçen gazeteciyi tanımam. Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır” dedi.

"Türkiye'de herkes herkesi tanır, bilir ve değerlendirir"

Ağar, sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada "Uzun süredir yurtdışında kaçak yaşadığı anlaşılan suç örgütü mensubu S.P. isimli kişi tarafından şahsıma yönelik iftiraları şiddetle reddediyorum" dedi ve şu ifadeleri kullandı:

Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuki işlemleri başlatacağım. Şaibe yaratarak, ima yoluyla beni suçlamaya çalıştığı adı geçen gazeteciyi tanımam. Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Buradaki kurnazlık, siyasi husumet içerisinde olunan çevrelerin iftirasına destek vereceği ümididir. Daha düne kadar kendisine hakaret ederek itibarsız şahıs muamelesi yapanların, amaç siyasette malzeme olarak kullanma olunca, konu ile ilgili hiçbir araştırma, soruşturma lüzumu görmeksizin, hevesle üzerine atlamalannı derin bir üzüntü ile karşılıyorum. Kendi siyasi hesaplarına suç örgütü mensubunun beyanlannı dayanak yapmaya çalışanları kamuoyu vicdanına havale ediyorum. Türkiye'de herkes herkesi tanır, bilir ve değerlendirir. "Tezyif müzeyyifın kadri ile mütenasiptir" yani "Hakaret, hakaret edenin gücü ve kişiliği ile orantılıdır." Kamuoyuna saygılarımla sunarım.
AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar bir süre önce Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Marmara Bölge Koordinatörlüğü görevine atanmıştı, Ağar'ın sorumluluk alanında AK Parti Sakarya teşkilatları da var.


Comments


bottom of page