top of page

9 Alkollü mekan mühürlendi

Sakarya’da son zamanlarda sıkça gelen şikayetlerin yanı sıra yapılan ihbarlarla birlikte Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ile ilgili alt belediyelere bağlı birimlerin yaptığı denetimler sonrasında 9 mekan ekipler tarafından mühürlendi. Şehir merkezinde 30 mekanı denetleyen ekiplerin tespit ettikleri eksikler nedeniyle 9 mekan mühürlenirken, SGK ve belediyelere de eksiklikler tutanakla iletildi.


SİGORTASIZ ÇALIŞAN

Canlı Müzik izin belgesi olmadan sahneye sanatçı çıkaran, konsomatris çalıştıran, mekanlarda çalışan garson ve müzisyenlerin SGK kaydının olmadığı tespit edildi. Ekipler denetledikleri mekanlarda tespit ettikleri eksikleri SGK ve belediye başkanlarına yazılı olarak bildirdi. Belediyenin ruhsatsız canlı müzik yapanlara amaç dışı faaliyetten işlem yapması beklenirken, SGK’sız çalışanlar içinde benzer bir durumun olacağı öğrenildi.


SAPANCA’DA DENETLENDİ

Ruhsatsızı canlı müzik yapan, alkollü restoran ruhsatı olup konsomatris çalıştırdığı tespit edilen 9 mekan İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararla mühürlendi. Edinilen bilgilere göre polis ekipleri dün akşam denetimlerini Sapanca Uzunkum bölgesinde de sürdürdü. Canlı müzik ruhsatı olmadığı tespit edilen mekanlar ilçe kaymakamlığına bildirildi. Sapanca Kaymakamlığının nasıl bir karar alacağı merak konusu oldu.
Коментарі


bottom of page