1000 Yataklı Hastane İhalesi Onaylandı

Sakarya'da inşa edilecek olan 1000 Yataklı Şehir Hastanesinin inşaat ihalesi 27 Mayıs'ta yapılmıştı. İhalenin yapılmasının ardından itiraz sürelerinin tamamlanması ile proje resmen start aldı.


Sakarya'da inşa edilecek olan 1000 yataklı şehir hastanesinin inşaat ihalesinin süreci onaylandı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz geçtiğimiz günlerde inşaat ihalesinin yapıldığını açıklayarak “Yapılmasını vadettiğimiz 1.000 yataklı Sakarya Şehir Hastanemiz 27 Mayıs 2021 tarihinde ihale edilmiştir. Yaklaşık maliyeti 1 milyar 628 milyon 465 bin 608 TL olan Hastanemizin ihalesi inceleme süreci geçer geçmez inşaat çalışmaları başlayacaktır. Sakarya'mıza hayırlı olsun!” demişti.

TV 264'te yayınlanan Gazeteciler Soruyor programında Adayorum Köşe Yazarı Safa Polat konuyu gündeme getirerek ihale sürecinin onnaylandığını açıkladı. Polat, "27 Mayıs'ta yapılan ihalenin ardından resmi itiraz süreleri de sona erdi ve ihale resmiyet kazandı. 1000 Yataklı Şehir Hastanesinin ihale sürecinin tamamlandığı Sağlık Bakanlığının sitesinde de güncellendi" dedi.

Alandüzü Bölgesinde yapılacağı tahmin edilen 1000 Yataklı Şehir Hastanesi, 284 dönümlük kapalı alana sahip dev bir sağlık kompleksi olacak. Hastanenin 2023 yılına kadar tamamlanması planlanıyor. İnşaat ihalesini alan firmanın yıl bitmeden inşaata başlaması öngörülüyor.