Şehre dezenfekte tünelleri! Pazartesi gününe yetiştirilecek

Coronavirüsü salgını nedeniyle önlemler alan Büyükşehir Belediyesi şehrin belirli noktalarına dezenfekte tünelleri kuruyor. Ekipler Uzun Çarşı girişine kurulan tünel yapımı çalışmalarını sürdürürken, dezenfekte tünelinin Pazartesi gününe yetiştirileceği öğrenildi.

Tarihi Uzun Çarşı, Çark Caddesi ve yoğun insan kalabalığının olabileceği caddelerde dezenfeksiyon tünelleri kurulması için çalışma başlattı. Dezenfekte Tüneli, dışarı çıkma zorunluluğu bulunan vatandaşların kıyafetlerinin bakterilerden arındırılmasını sağlayacak.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce 7/24 korona virüs önlemleri için çalışmaya devam ediyor. Yüce, gece Coronavirüs önlemi olarak yapılan 'dezenfekte tüneli'ni inceledi.

Sakarya'da Coronavirüs ile mücadelede ekibiyle 7/24 görev yapan Başkan Yüce dün gece yine Sakarya sokaklarında idi. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan dezenfekte tünellerinin çalışmasını bizzat yerinde inceleyen Yüce, çeşitli noktalara konan tünellerle ilgili bilgi de aldı.

Coronavirüs önlemleri kapsamında Adapazarı'nın en işlek noktalarına yapılan dezenfekte tünellerine giren vatandaşlar komple dezenfekte edilerek diğer taraftan çıkıyor.

Şehrin belirli noktalarına yerleştirilecek olan tünel için ekipler çalışmalara devam ederken, Uzun Çarşı girişine yerleştirilen tünelin Pazartesi gününe kadar yetiştirileceği öğrenildi. 


  • White Facebook Icon
  • https://twitter.com/SakaryadanTaraf

2019 Sakarya'dan Taraf Haber