top of page

ŞEHİDİMİZ VAR ! Pamukova'ya Şehit Ateşi Düştü

İdlip'te rejim güçleri tarafından yapılan saldırıda şehit düşen 6 askerden biri olan Halil Demir'in Pamukova'nın Bacıköy Mahallesi'nden olduğu açıklandı. Şehidin Tuzla İstanbul'da yaşayan ailesinin cenaze törenini Pamukova'da yapılmasını istediği, fakat aile büyüklerinin son kararı vereceği öğrenildi.İdlip'te rejim güçleri tarafından yapılan saldırıda şehit düşen 6 askerden biri olan Halil Demir'in Pamukova'nın Bacıköy Mahallesi'nden olduğu açıklandı.

Pamukova'lı Demir ailesinin 4 çocuğundan biri olan Halil Demir'in bekar olduğu ve ailesi ile birlikte uzun süredir İstanbulda ikamet ettiği açıklandı. Yaz aylarında Pamukova Bacıköy Mahallesi'ne geldiklerini ve bağ bahçe işleri ile uğraştıkları bilinen Demir'in babası Süleyman Demir oğlunun şehit düştüğünü bildiren görevlilere "Oğlumu Pamukova'ya gömmek istiyorum" dediği öğrenildi.  

Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün ailenin uzun süredir İstanbul'da yaşadığını fakat akrabalarının Pamukovada olduğunu belirtti. Güven " Aile şehiti Pamukova'da gömmek istediğini açıkladı. Şuan bir değişiklik olmassa buraya gelecek" dedi.

Pamukova'lı Demir ailesinin 4 çocuğundan biri olan Halil Demir'in bekar olduğu ve ailesi ile birlikte uzun süredir İstanbulda ikamet ettiği açıklandı. Yaz aylarında Pamukova Bacıköy Mahallesi'ne geldiklerini ve bağ bahçe işleri ile uğraştıkları bilinen Demir'in babası Süleyman Demir oğlunun şehit düştüğünü bildiren görevlilere "Oğlumu Pamukova'ya gömmek istiyorum" dediği öğrenildi.  Şehidimizin cenazesinin uçaktan indirildikten sonra Pamukova'ya getirileceği öğrenildi. Demir'in anne ve babasının oğullarının Pamukova'daki baba ocağında toprağa verilmesine karar verdikleri belirtildi. Şeh


Comments


bottom of page