Yavuz ; Sakarya süs bitkiciliği alanında ciddi bir potansiyele sahip

22 Eylül 2019 Pazar, 21:58

AK Parti Genel Başkan yardımcısı Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz , Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sapanca Belediyesi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası  işbirliği ile bu yıl ikincisi düzenlenen Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festival alanını ziyaret etti.

Sapanca Kırkpınar sahili eski havalimanı bölgesinde 40 bin metrekare alan içerisinde yapılan festivale 195 firma katılırken Yavuz; peyzaj ve bitki üreticileri ile sohbet etti, çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Şehirlerin  ve yaşam alanlarının hızla yenilendiğini  dış mekan süs bitkilerine ve peyzaja verilen öneminde her geçen yıl daha da arttığını ifade eden Yavuz ; ‘’  Sakarya peyzaj ve süs bitkiciliği alanında önemli bir potansiyele sahip. Bu tip festivaller son derece önemli.Geçen sene  bu festivalin ilkini gerçekleştirmişti.Bu yıl festivalin ikincisi düzenlendi . Bu süreklilik açısından önemli. İnşallah ,gelecek senelerde bu tip fuar ve festivaller devam edecektir. Sakarya süs bitkiciliği konusunda öncü şehirlerden biri olmaya devam edecektir.Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.’’dedi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz