Yavuz için Adalet Bakanlığı iddiası

20 Eylül 2019 Cuma, 10:58

Ankara’da AK Parti siyasi kulislerinde son günlerde AK Parti Genel Başkan yardımcısı Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un, Adalet Bakanı olacağı şeklinde iddialar konuşulmaya başladı. Bazı köşe yazarları bu iddiayı köşelerine taşıdı.

Bir süreden beri  bazı bakanların değiştirileceği şeklinde haberler  gündeme geliyordu. Halen AK Partide seçim işleri Başkan yardımcısı olan Yavuz, Hukuk Fakültesi mezunu.

 

Ali İhsan Yavuz, 7 Temmuz 1969 doğumlu . İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Sakarya Barosuna bağlı olarak 10 yıl kadar serbest avukatlık yaptı.

Sakarya Merkez İlçe Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, 7 yıl kadar Sakarya Merkez İlçe Başkanlığı, 2 yıl kadar Sakarya Adapazarı Kurucu İlçe Başkanlığı ve 1 yıl Sakarya İl Başkan Yardımcılığı (Siyasi ve Hukuki İşler Birimi) olmak üzere 10 yıl kadar teşkilatlarda görev aldı.

24. 25. 26 ve 27. dönemde Sakarya Milletvekili seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonu üyeliği, İnsan Haklarını İnceleme Komisyon üyeliği, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Sözcülüğü görevlerinde bulundu. Ayrıca Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığında 7 yıl Başkan Yardımcılığı, Eylül 2017’den Ağustos 2018 tarihine kadar AK Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevini üstlendi.Yavuz ; halen AK Parti Seçim İşlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak görev yapıyor

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz