Yağmur çok fena vurdu

18 Temmuz 2019 Perşembe, 13:00

Kocaeli de Melen deresi taştı

Dün akşam saatlerinde etkili olan ve sabah saatlerine kadar devam eden ,rekor seviyelerde aşırı yağış bırakan sağanak ,yer su baskınlarına sebep oldu.Kazımpaşa , Akyazı Açelya Yaylası Sapanca ve Kocaali’de sel baskınları oldu .

Kazımpaşa da yol sular altında

Kazımpaşa yolu sular altında kaldı. Geçen yağmurlarda da aynı sorun ile karşı karşıya kalan vatandaşlar, sonunda isyan ettirdi. Kazımpaşa’nın yüksek kesimlerinden gelen yağmur suları, yol üzerinde kaldırım olmaması nedeni ile yola taştı. Yollar, bazı evler ve tarım arazileri sular altında kaldı.

Yağış sebebiyle Melen Deresi taşınca Kocaali ile Akçakoca yolu üzerinde bulunan Melenağzı Mevkiinde yol sular altında kaldı. Yağışın devam ettiği bölgede vatandaşlar mahsur kalırken balıkçı barınaklarını da su bastı.

ULAŞIM YOK

Öte yandan Kocaali ile Hendek arasında ulaşımın sağlandığı Çam Dağı yolunda da yoğun yağış sebebiyle toprak kayması yaşandı. Yol trafiğe kapanırken araçlar geri dönmek zorunda kaldı. Kocaali’ye bağlı bazı mahallelere de ulaşım sağlanamazken heyelan sebebiyle elektrik direkleri devrildi. Birçok mahalleye elektrik verilemediği öğrenildi.

Açelya yaylası yolu sular altında

İlçede dün akşam saatlerinde başlayan ve etkisini gece boyunca sürdüren yağış pek çok bölgede su baskınlarına yol açtı.

Dereye dönen yollarda araçlar ilerlemekte güçlük yaşadı.

Mudurnu Deresi kabardı

uvvetli sağanak yağışla birlikte Mudurnu Deresi’nde su seviyesi yükseldi. Mudurnu Deresi’nin Kazancı Köprüsü mevkisinde dere kenarına çadır kuran fındık işçileri, güvenlik amacıyla bölgeden uzaklaştırıldı.

Jandarma ve zabıta ekipleri, vatandaşları yaşanabilecek sel nedeniyle çadırlarını kaldırarak dere yatağından uzaklaşmaları uyarısı yaptı.

Kaynaklar Sakaryayenihaber ,haberlisin.com akyazıhaber.com karasucihanhaber.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz