Ulusoy’un Vefa Borcu

14 Eylül 2018 Cuma, 19:37

Geçenlerde bir haber düştü Sakarya gündemine. Projeci eski bakan Haluk Ulusoy’u Sakaryaspor CEO’su yapacak ve Sakaryaspor uçacak diye. Bahsi geçen haberde kulüp başkanı Cevat Ekşi ile görüşüldüğü bile iddia edilmişti. Ardından Cevat Ekşi’den böyle bir görüşmenin yapılmadığı ve Sakaryaspor’un paravan olarak kullanılmasına izin verilmeyeceği yönünde bir açıklama yapıldı. Hayretler içerisinde kaldık.

Geçtiğimiz gün Ersin Taranoğlu ve Haluk Ulusoy yakınlığına bir bakmak istedim, bir de ne göreyim. Radikal’de Ulusoy ve Siyaset başlıklı bir yazı. Linki de bu: http://www.radikal.com.tr/yazarlar/eray-ozer/ulusoy-ve-siyaset-805817/

Tarih 1997. Dönemin federasyon başkanı istifa etmiş. Hükümetin spor bakanı yurt dışında. Vekaleti Orman Bakanı Ersin Taranoğlu’nda. Türk sporunun karışacağı! endişesiyle bakanın dönmesini beklemeyen Taranoğlu, alelacele Haluk Ulusoy’un yapmış atamasını. Sonralarını geçip yazının sonuna geliyorum. Yazar yazının sonunda şunu diyor: Haluk Ulusoy Ersin Taranoğlu’na benzini federasyon tarafından karşılanan Mercedes marka bir araç tahsis etti. Taranoğlu’nun çocuğunu Dünya Kupası’na götürdü.

Ardından bir haber daha. Onun da linki bu: https://www.haber3.com/guncel/ulusoyun-vefa-borcu-haberi-8331

Bu haberde de başlık Ulusoy’un Vefa Borcu. Bu yazıdaki konu da yine Mercedes. Yazar diyor ki, Haluk Ulusoy’un emriyle mercedesin federasyona tahsis ettiği araçlardan biri Ersin Taranoğlu’na verildi. Yazıda açık açık belirtiliyor, aracın markası A160, benzin de Shell’den. Haberde aracın Taranoğlu’na verildiği dönemin Genç Parti Genel Başkan Yardımcılığı sıfatını kazandığı tarihlerde gerçekleştirildiği belirtiliyor. Şimdi bir başlık daha açılıyor tabi. Ona da bir sonraki yazımızda değinelim.

Dr. Bilal Hoşgör
bilalhosgor@gmail.com

twitter: @BilalHosgor

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz