Türkiye’nin Oscar adayı Ayla, bu kez Hollywood da

22 Ekim 2017 Pazar, 13:36

Türkiye ve yurtdışında katıldığı her özel gösterim ve festivalde izleyenleri etkisi altına alan Türkiye’nin Oscar adayı Ayla, bu kez Hollywood Türk Filmleri Festivali’nin açılış filmi olarak Paramount Stüdyoları’nda beyazperdedeydi. Mustafa Uslu’nun yapımcısı olduğu, yönetmenliğini Can Ulkay’ın üstlendiği, Astsubay Süleyman Dilbirliği ve Kore Savaşı’nda ölümden kurtarıp kızı gibi sahiplendiği Ayla’nın gerçek hikayesini anlatan film, sektörün önemli temsilcileri, yerli ve yabancı sinema oyuncuları ile basının karşısına çıktı.

Ölümden kurtarılan gerçek Ayla Kim Eunja ile birlikte minik Ayla Kim Seol’un de olduğu Los Angeles’e giden film ekibinde Mustafa Uslu, Can Ulkay, filmin müziklerini besteleyen Fahir Atakoğlu, oyuncular İsmail Hacıoğlu, Sinem Uslu, Cade Carradine, Johnny Young da vardı. Gösterim sonrası Türk ve Amerikalı izleyicilerin sorularını cevaplayan film ekibi uzun süre ayakta alkışlandı.

Savaşın en acılı halini, evrensel ve zamansız bir sevgi hikayesine dönüştüren Türkiye’nin Oscar aday adayı AYLA, Oscar’ın habercisi olarak kabul edilen Toronto Uluslararası Film Festivali’yle başladığı dünya yolculuğunu Güney Afrika’da düzenlenen ve Yarışma Filmi olarak katıldığı Cape Town Uluslararası Film Festivali ile aynı tarihlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde sürdürüyor. Ayla, 25 Ekim’de yine Los Angeles’ta Açılış filmi olarak yer aldığı Asya Uluslararası Film Festivali ardından 27 Ekim Cuma günü başlayacak Türkiye vizyonu ve Seul galasıyla dünyayı dolaşmayı sürdürecek.

Ayla kasım ve aralık ayında da uluslararası arenada beyazperdede olacak. Ziraat Bankası’nın ana sponsorluğunu, Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsorluğunu üstlendiği Ayla’da Assan Hanil ve Hyundai de sponsorlar arasında bulunuyor. Filmin dağıtımcılığını ise Warner Bros üstleniyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz