Son Ana Kadar Mücadele Vermek

19 Ocak 2019 Cumartesi, 15:19

Bilal Hoşgör yazdı…

Şehir için en güzel müjdeyi bu hafta SASKİ Genel Müdür Rüstem Keleş verdi. SASKİ’nin şehrin kuzey bölgeleri için planladığı Çamdağı Barajı’nın projesi Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar’a anlatılmış. İlk kez yap-işlet-devret modeliyle yapılacak olan projeye Bakanlık sıcak bakmış. Ve şimdi proje Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na sunuluyor.
Şehrimiz adına çok önemli bir proje bu. Şehrin kuzeyinde hayata geçirilecek bu çalışma ile Karasu ve Kocaali’nin içmesuyu geleceği 100 yıllık garanti altına alınmış olacak. Bölgede yaz aylarında yaşanan hareketlilik ortada. Nüfusun 1 milyon olduğu, hatta 1 milyonu geçtiği bile konuşuldu geçtiğimiz yaz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta temelini attı, savunma sanayi de bölgeye geliyor. Bu yatırımla bölge hem turizm hem de sanayi alanında cazibesini daha da artıracak.
Hal böyleyken SASKİ’nin hazırladığı projenin de yerindeliği ortaya çıkıyor tabi. Nüfus projeksiyonu, bölgenin sanayi potansiyeli sürekli artıyor, gelişiyor.
Tabi burada başka bir parantez daha açmak gerekiyor.

Cumhurbaşkanlığı’na sunulacak olan Çamdağı Barajı projesinin Ankara’ya taşıyan kim? SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş.
Sayın Keleş bu projeyi nasıl bir dönemde Ankara’ya taşıma fırsatı buldu?

Herkes biliyordur, Rüstem Keleş Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kurumun genel müdürü. Büyükşehir Belediyesi’nde AK Parti yeni adayla devam edecek. 31 Mart’ta seçimi AK Parti’nin kazanacak olmasıyla ilgili yüzde de vermeye gerek yok.

Hal böyleyken değişikliğin kesin olduğu Büyükşehir’de SASKİ Genel Müdürü’nün temposunu devam ettirmesi mükemmel bir hareket.

Son ana kadar mücadele etmek, son ana kadar Sakarya için çalışmak…

Hayata geçirilen projelerde öyle yenilir yutulur cinsten değil hani…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmir konuşmasında halka seslenişini duyduk: “Bunlar baraj inşa etmedi. Baraj inşa etmek Büyükşehirlerin işi.”
Evet, Cumhurbaşkanının bu ifadesini 81 ilde, 30 Büyükşehir’de yerine getiren tek şehir Sakarya.

İşte Akçay Barajı…

Ve şimdide Çamdağı Barajı…

Bir şehrin geleceğine direkt etki edecek çalışmalar bunlar. Şöyle bir düşünün; içmesuyu temininin her geçen gün zorlaştığı bırakın ülkemizi dünyada Sakarya’da dört tarafı içilebilir su kaynaklarıyla çevrili bir şehir olacak.

Mükemmel hizmet, mükemmel bir başarı ve mükemmel bir özveri…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz