Serdivan turizmde marka olacak

01 Mart 2019 Cuma, 02:38

Beşköprü Park’ta vatandaşlarla ve BeşköprüSpor Kulübü yönetimiyle bir araya gelen Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne dahil edilen JustinianusKöprüsü’nün bölgeyi turizmde odak noktası haline getireceğini söyledi.

AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Haldızoğlu ve belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte BeşköprüMahallesi’ne misafir olan Başkan Alemdar, mahalle sakinlerinden gelen talep ve önerileri dinleyerek, yapılan çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Katılımcı Belediyecilik

Serdivan’da hizmete giren tüm projeleri, bu toplantılarda dile getirilen talep ve öneriler doğrultusunda hayata geçirdiklerini ve böylece katılımcı belediyecilik anlayışını güçlendirerek Serdivan’ı Serdivanlılarla birlikte yönettiklerini vurgulayan Alemdar, bundan sonraki tüm çalışmaların da bu minvalde devam edeceğini belirtti.

Şehrin Tarihi

Sakarya’nın en eski tarihi eserlerinden olan Justinianus Köprüsü’nün UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne dahil edilme serüvenine de değinen Alemdar, “Sizlerin de bildiği üzere, Ayasofya ile aynı dönemde inşa edilen Justinianus Köprümüzün tarihi ile ilgili bir belgesel filmi hazırladık ve galamızı da yine Justinianus Köprüsü’nün üzerinde sizlerle birlikte gerçekleştirdik. Bu çalışmamızın yanı sıra tarihi köprü ile ilgili hazırladığımız dosya sayesinde Justinianus Köprüsü’nün UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’nde yer almasını sağladık. Şu anda Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından restorasyon çalışmaları yapılıyor. Bir sonraki adımımızda; bu görkemli yapıyı asıl listeye taşıyarak Serdivanımızı, turizm merkezine dönüştürmek istiyoruz.” dedi.

Hayırlı Olsun

Yeni kurulan ve futbolun yanı sıra basketbol, voleybol, folklör ve masa tenisi dallarında da faaliyetlerde bulunması planlanan Beşköprü Spor Kulübü’ne de başarılar dileyen Başkan Alemdar, sportif çalışmalarda kulüp yönetiminin her zaman yanlarında olduklarını belirterek, hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz