Sakarya için çok önemli bir hizmet

01 Eylül 2018 Cumartesi, 22:14

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz’dan açıklama

 

AK Parti Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, 3 Eylül Pazartesi günü açılacak olan Bölge Adliye Mahkemesi hakkında Medyabar yazarı Raif Ugan’a açıklamalarda bulundu.

Yavuz Sakarya dahil 6 ile bakacak olan Bölge Adliye mahkemesinin Sakarya için önemli bir hizmet ve kazanım olduğunu ifade ederek ,’’Sakarya,Koacaeli,Bolu,Düzce,Zonguldak ve Bartın İllerine hizmet verecek olan Bölge Adliye mahkemesinde ilk etapta 78 Hakim ve Savcı ile 110 personel çalışacak. Bu ilk etaptaki sayılar,ilerleyen günlerde yeni atamalar yapılacak.  Biliyorsunuz Bölge adliye mahkemesi, diğer bir deyişle istinaf mahkemesi; ilk derece hukuk ve ceza mahkemelerinin kural olarak son kararlarına karşı yapılan istinaf başvurularını incelemekle görevli üst derece mahkeme.

6 ilimizin yerel mahkemelerinin vermiş olduğu kararlarına karış yapılan istinaf başvuru ile ilgili davalar Sakarya Bölge Adliye Mahkemesinde başlayacak.’’dedi.

Milletvekili Arkadaşlarımıza teşekkür ederim

Bu hizmette payı olan herkese teşekkür ediyorum.
Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, Bölge adliye Mahkemesinin Sakarya adına büyük bir kazanç olduğunu ifade ederek ,’’ Bu mahkemenin açılmayacağı şeklinde söylentilerde ortaya atılmıştı. O zamanda ben Sakarya Bölge Adliye Mahkemesinin açılacağını söylemiştim. Hamdolsun söylediklerimiz de yanılmadık. Bölge Adliye Mahkemesinin hayata geçmesinde emeği olan bir önceki dönem milletvekili arkadaşalarımız ,mevcut milletvekillerimiz ve Adalet Bakanlığımıza teşekkür ediyorum.’’ifadelerini kullandı

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz