İris neden görevden alındı?

25 Mayıs 2019 Cumartesi, 15:16

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından SASKİ Teftiş Kurulu Başkanlığına getirilen Naci İris, güvenlik soruşturması sonrasında SASKİ Genel Müdürü tarafından görevinden alındığı iddia edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin başkanlık görevine gelmesinin ardından bir süredir Belediye ve SASKİ kadrosunda değişiklikler yapılıyordu. Bu kapsamda Ekrem Yüce’nin SASKİ Teftiş Kurulu Başkanlığı’na vekaleten Naci İris’i getirdiği biliniyordu. Bu atamanın asaleten olması beklenirken gündeme bomba gibi bir haber düştü.

SASKİ’ye görevlendirilen Naci İris’in yapılan güvenlik soruşturmasının ardından görevinden alındığı iddia edildi. İris hakkında gelen bilgilerin ardından SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’in Naci İris’in görevine son verdiği iddia edildi.

Şimdi gözler konuyla ilgili olarak kurumlardan gelecek açıklamaya çevrildi.

Güvenlik Soruşturması Niçin Yapılır?
15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından KHK ile güncellenen Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliği’nde; ‘İlgili kamu kurumlarına inceleme sonuçlarının değerlendirme kriterlerine göre bildirilmesi kamuya FETÖ/PDY terör örgütü veya bölücü terör örgütü destekçilerinin girmesi engellenecektir’ denilmektedir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz