Cumhurbaşkanı Erdoğan bu özellleştirme değildir

13 Ocak 2019 Pazar, 15:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Karasu’da ki temel atma töreninde Tank Palet için konuştu. Erdoğan CHP’yi yerli ve milli karşı olarak niteleyip BMC’nin fabrikada iyileştirme yapacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tank Palet için yaptığı açıklamaların satır başları şöyle
19 Aralık’ta ki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin ardından 1. Ana Bakım Merkez Komutanlığının özelleştirme veya satışı diye bir durumun olmadığını anlatan Erdoğan CHP’ye yüklendi.

Sakarya’daki 1. Ana Bakım fabrikasına ilişkin çalışma bunlardan biridir. 19 Aralıktaki Cumhurbaşkanlığı kararımızı bazı gruplar kendi çıkarları için malzeme yapmakta. Ülkemizin savunma sanayinin on yılladır bazı yabancılara bırakanlar, şimdi utanmadan bizim politikamızı eleştiriyorlar.

Daha önce milli projeleri sabote edenler şimdi aynı tavrı bize gösteriyorlar.
Bugün bunu başını adı ana muhalefet olup, hiçbir şey olmayan CHP yapıyor. Onlardan yerli ve milli bir tavır beklemiyoruz. CHP’nin tarihi boyunca böyle bir davranışı olmadı. 24 Haziran seçimlerinde ki başarısı terör örgütü uzantılarını meclise taşıma başarısı gösterenlerden yerli ve milli bir duruş beklemek olmaz.

Tank Palet Fabrikasındaki kardeşlerimin CHP’nin yalanlarına inandığını zannetmiyorum.
Öncelikle fabrikamızın satılması yalanını ortaya atanlar. Kesinlikle böyle bir şey yok. Tayyip Erdoğan bugüne kadar böyle bir yola tevessül etmemiştir, bundan sonrada etmez.
Şimdi şunu özellikle vurgulamak istiyorum. Bu CHP zihniyeti neyin satılacağını, neyin işletmeye açılacağını inanın anlamaz.
Biz SEKA’yı özelleştirirken gelip orada eylem yaptılar. Dedik biz burayı özelleştiriyoruz. Burası yakın bir zamanda müze olacak ve çalışanları istihdam edeceğiz dedik. Onları Kocaeli belediyesinde istihdam ettik. Ve orayı Kocaeli halkının hizmetine millet bahçesi gibi açtık.

Şimdi tank palette mevcut çalışanların işinden, aşından edilmesi diye bir şey yok.
Milli Savunma bakanım onlara gerekli açıklamayı yaptı. Buradaki kardeşlerimizin özlük haklarında herhangi bir kayıpları olmayacak. Biz fabrikamızın gücünü arttıracağız. BMC Arifiye’nin işletmesini 25 yıllığına alan dev güçlü bir firmadır.
Zira orada yapılacak işler fabrika arazisindeki her şeyin mülkiyeti devlete aittir, devlette kalacaktır.

Oraya 40-50 milyon dolarlık yatırım yapılacak. İşletme orada daha rantabıl haline getirecek. Bu tür eleştirilere biz prim vermeyiz. Bu özelleştirme de değildir. Sadece belli şartlar, belli süreler ve belli kısıtlamalar ile BMC’ye devridir.

Yeni yatırımlarla fabrikayı daha da güçlendirecektir.

Burada Silahlı Kuvvetlerimiz ve milletimiz kazanacaktır, yalan üzerine siyaset yapanlar kaybedecektir

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz