Başkan Öztürk’ten imar barışı uyarısı

04 Eylül 2018 Salı, 14:40

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk Eylül ayı meclis toplantısında İmar Barışına yönelik uyarılarda bulundu.

“Cezai yaptırımı var”

Başkan Cavit Öztürk Eylül ayı meclis toplantısında gündeme gelen imar barışı ile ilgili uyarılarda bulundu. Başkan Öztürk yaptığı açıklamada kaçak yapılaşmanın önlenmesi ve çarpık kentleşmeye müsaade edilmemesi için 31.12.2017 tarihinden sonra imar barışı adı altında yapılmaya çalışılan ya da yapılan hiçbir yapıya izin verilmeyeceğini belirterek vatandaşların bu konuda cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklarını dile getirdi.

“Uydu fotoğraflarından tespit edilecek”

31.12.2017 tarihinden sonra yapımına başlanan yapılar ile ilgili izinsiz yapılaşmanın önüne geçilmesi adına uyarılarda bulunan Başkan Öztürk, imar barışı için beyan edilen yapıda uydu fotoğrafları arazi tespit çalışmaları yapıldığını dile getirdi. Başkan Öztürk “ Ruhsatsız binaların kayıt altına alınması ve çarpık kentleşmenin önüne geçilmesi için başlatılan imar barışı kanunu 31.12.2017 tarihinden önce yapılmış yapılar için geçerlidir. Bu süreci fırsat bilip bu tarih sonrasından yapımına başlanan binalar belediyemiz tarafında yapılan gerek arazi tespit çalışmaları gerek uydu fotoğraflarından tespit edilecektir” dedi.

“İmar barışında kanunsuzluğa izin vermeyeceğiz

Başkan Öztürk “ Belediye olarak asla böyle bir kanunsuzluğa izin vermeyeceğiz. İmar barışı bahane edilerek yapılan kaçak yapılaşmaya asla müsamaha gösterilmeyecektir. 31.12.2017 tarihinden sonra yapımına başlanarak İmar Barışı bahanesi ile usulsüzlük yapanların canı yanacak dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz