Alemdar okullar için 112 dönüm yer tahsis ettik

05 Mart 2019 Salı, 17:07

 

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken ile birlikte Nilüfer Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu, Serdivan Özel Eğitim Anaokulu ve Özel Çark Anadolu Lisesi’ne misafir oldu.

Faaliyetler hakkında okul yöneticilerinden bilgi alan Başkan Yusuf Alemdar, eğitim noktasında atılan her adımın değerli olduğunu belirterek, belediye olarak bunun bilinciyle hareket ettiklerini ve destek olduklarını söyledi.

Engelli öğrencilere hizmet veren Nilüfer Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu ile Serdivan Özel Eğitim Anaokulu’nun önemli bir misyon yüklendiğini vurgulayan Alemdar, Serdivan Belediyesi olarak engelli vatandaşların sorunlarına çözüm üretmeyi, en temel görevleri arasında gördüklerini ifade etti.

Engelsiz Kent Serdivan

2009’dan bugüne “Engelsiz Serdivan” anlayışıyla hareket ettiklerini ve hayata geçirilen her projeyi bu mihenkte hazırladıklarını ifade eden Alemdar, “Eğitim noktasında her yatırım, her gayret takdire değerdir. Engelli çocuklarımıza verilen emek ise ömrünü ona adamak demektir. İnşallah mevcut yatırımlarımıza önümüzdeki dönem yenilerini de ekleyerek “Engelsiz Kent Serdivan” misyonumuzu tesis etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Okul Sayısı 2 Katına Çıktı

Nilüfer Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu ve Serdivan Özel Eğitim Anaokulu’nun ardından Çark Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Alemdar, Serdivan’daki okul sayısının 10 yılda 2 katına çıktığına vurgu yaparak, “Her alanda olduğu gibi eğitim noktasında da Serdivanımızda önemli yatırımlar gerçekleştirdik. 2009’dan bugüne; Milli Eğitim Bakanlığımıza, ilçemizde hizmete giren 14 okul için 112 dönüm yer tahsisinde bulunduk. Öğrencilerimizi geleceğe modern ve ferah koşullarda hazırlarken, onların en büyük destekçilerinden birisi olmak için daha fazla çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz