Alemdar; hain darbecilere karşı destansı bir mücadele verildi

14 Temmuz 2019 Pazar, 14:51

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle yayımladığı mesajında; Türk Milleti’nin 15 Temmuz 2016 akşamı hain darbecilere karşı destansı bir mücadele verdiğini belirterek; “Tanklara, tüfeklere, bombalara, üzerlerine sıkılan kurşunlara rağmen milletimiz adeta çıplak elle FETÖ’cü hainlere karşı destansı bir mücadele verdi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli duruşuyla milletimiz yekvücut olarak cennet vatanımızı hedef alan iç ve dış güçlere geçit vermedi.” ifadelerini kullandı.
Birlik ve Beraberlikle Püskürtüldü
Aziz şehitlerin kanlarıyla sulanan vatan topraklarına, tarih boyunca içeriden ve dışarıdan bir çok saldırı gerçekleştiğini ama feraset ve cesaretle bu saldırılara asla geçit verilmediğini hatırlatan Başkan Alemdar, FETÖ/PDY ihanet güruhunun saldırısını da yine Türk Milleti’nin göğsündeki imanla birlik ve beraberlik içinde püskürttüğünü ifade etti.
Demokrasi Mücadelemiz Bir Kez Daha Tescillendi
O gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, inancını, vatanını, milletini, demokrasiyi ve hukuk devletini savunmak üzere milletin sokaklara çıktığını belirten Alemdar, “Bu millet 15 Temmuz gecesi devletinin yanında yer alarak benzeri görülmemiş bir mücadele örneği sergilemiş; demokrasisine, istiklaline, istikbaline ve tüm mukaddesatına sahip çıkarak bu ülkenin bir karış toprağını dahi başkalarına vermeyeceğini bir kez daha tescillemiştir.” dedi.
Başkan Yusuf Alemdar; “Bu vesileyle vatan için gözünü kırpmadan canını veren tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de minnet ve şükranlarımızla hayırlı uzun ömürler diliyorum. O gece bu ihanete karşı durmuş bütün vatandaşlarımıza, bu kahramanlık destanına ortak oldukları ve ülkelerine sahip çıktıkları için bir kez daha teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz