Akgün Altuğ; bu milletin vatan için neler yapabileceklerini hesaba katmamışlardı

14 Temmuz 2019 Pazar, 14:42

Türk Milleti’nin vatan sevdasının ölçülemez derecede ve vatan için yapılabileceklerin sınırsız olduğunu belirten SATSO Başkanı Akgün Altuğ şunları dile getirdi.

“ÜLKEMİZ KAOSA SÜRÜKLENMEK İSTENDİ”
“Milletimiz kurtuluş savaşı sırasında bağımsızlığını kazanmak için tam 6 ülke ile aynı anda savaşmış ve dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazarak vatanın işgal edilmesini engellemiş ve bağımsızlık kazanılmıştır. Bu aziz milletin nasıl şartlar altında bağımsızlığını kazandığını unutan hainler 15 Temmuz gecesi bu saldırıyı gerçekleştirirken bu milletin vatanlarına ne kadar bağlı olduklarını ve vatan için neler yapabileceklerini hesaba katmamışlardır. Darbe girişimi ile ülkemiz içinden çıkılamayacak bir kaosa ve iç savaş ortamına sokulmak istenmiştir. Hain darbe girişimine karşı canlarını siper eden halkımız bir destan yazarak sadece ülke içi değil, tüm dünyaya vatan sevgisi dersi vermişlerdir. Ülkemizi zor duruma düşürmek isteyenler, Türk milletinin özgürlüğüne göz dikenler ve engellemeye çalışanlar cezalarını bu aziz millet karşısında çekmiş ve çekmeye de devam edeceklerdir.

“MÜCADELE ETMEYE GÖNÜL VERMİŞ MİLLETİZ”
Kararlı ve inançlı duruşumuzu bozmayarak ülkemiz için daima mücadele etmeye gönül vermiş bir milletiz. İç ve dış tehditlerin bizleri asla yolumuzdan döndürmeyeceğine inanmalı ve ülkemizi eğitimde, ekonomide, kültürde her zaman ileriye götürmek için çalışmalıyız. Ülkemizi her alanda ileriye taşımak bizlerin en büyük görevidir. 15 Temmuz darbe girişimi, terör girişimleri bizleri hiçbir zaman yıldırmamalı ve millet olarak birlik ve beraberliği her zaman sürdürmeliyiz. Büyük hedeflerimizi mutlaka gerçekleştirmeli, ülkemizin kalkınması için bizlere düşen görevleri layığıyla yerine getirmeliyiz. Mücadelemiz ve vatan sevgimiz ile örnek olduğumuz tüm dünyada ekonomimiz ve gelişmişlik düzeyimiz ile de örnek olmaya çalışmalıyız. Bizler ki birçok özgürlük sınavı vermiş, birçok bedeli canıyla ödemiş bir milletiz. Hiçbir meselenin bizlerin birlik ve beraberliğine olan inancını zedelemesine izin vermemeliyiz. Bu vesile ile başta canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, yaralı gazilerimize bir kez daha acil şifalar diliyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz